PREZENTACJE MŁODEJ FOTOGRAFII
- Prezentacje Młodej Fotografii edycja I - Muzyka Muzyka
- Prezentacje Młodej Fotografii edycja II - Pokolenie
- Prezentacje Młodej Fotografii edycja III - Taka moja Polska
- Prezentacje Młodej Fotografii edycja IV - Z krakowskiego albumu
Prezentacje Młodej Fotografii to konkurs skierowany do młodych ludzi - uczniów szkół średnich oraz studentów szkół wyższych, zainteresowanych sztuką fotografii, którzy przy pomocy medium jakim jest aparat fotograficzny opisują otaczającą ich rzeczywistość.
Tematyka Prezentacji odnosi się do różnych sfer życia człowieka zarówno duchowej, jak i materialnej.
"Będąc uważnym obserwatorem życia codziennego, rejestruję na błonie fotograficznej wszelkie chwile zarówno te dostrzegalne przez wszystkich, jak i te ukryte, omijane czy niezauważalne aspekty ludzkiej egzystencji" - napisał jeden z uczestników konkursu Jacek Rachwał.
Celem Prezentacji jest poznanie zainteresowań, problemów, sposobu widzenia oraz stosunku młodego pokolenia artystów do otaczającej ich rzeczywistości, sztuki, miejsca w którym przyszło im żyć i tworzyć, ludzi, wydarzeń i zjawisk społecznych, kulturalnych, politycznych w których dane jest im uczestniczyć.
Zadaniem Prezentacji jest wspieranie młodych artystów w ich poszukiwaniach, prezentowanie i promowanie ich dokonań szerszemu gronu publiczności, pobudzanie i rozwijanie zainteresowania fotografią, zobrazowanie osiągnięć twórczych młodych miłośników sztuki fotograficznej, pobudzanie wrażliwości obserwacji i wyrażania jej przez sztukę fotografii, kształcenie sztuki widzenia, podnoszenie poziomu warsztatu własnego, rozwijanie aktywności twórczej, utrwalanie umiejętności fotograficznych oraz promowanie regionu małopolskiego.
Prezentacje to nie tylko konkurs, to również szereg imprez związanych z fotografią - warsztaty, koncerty, wystawy, wykłady i spotkania z fotografikami. To czas i miejsce na wymianę doświadczeń i poznanie ciekawych ludzi zajmujących się sztuką.






do góry