Radio Pryzmat

Krakowski Teatr Tańca „MY|WY"

A-
A+

Krakowski Teatr Tańca „MY|WY"

Spektakl Eryka Makohona realizowany jest w ramach projektu „MY|WY on tour”

Rezewracja miejsc na spektakl zakończona.

Krakowski Teatr Tańca oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zapraszają na spektakl Eryka Makohona pt. „MY|WY”, realizowany w ramach projektu „MY|WY on tour”. Projekt organizowany jest przez Instytut Promocji Kultury Polskiej i finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tancerze przejadą w sumie prawie 3 000 kilometrów, by pokazać spektakl w dziesięciu miastach, w pięciu województwach. Na trasie tej artystycznej podróży znajduje się także Kraków.

Punktem wyjścia w spektaklu MY|WY Eryka Makohona jest temat polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI w. Poprzez fizyczne oddzielenie przestrzeni oglądających i oglądanych autor ukazuje dramaturgię sytuacji wyraźnego podziału.
Jak pisał jeden z recenzentów, efekt tego scenograficznego zabiegu jest oczywiście symboliczny. Oczka rozpiętej siatki pozwalają dostrzec wszystko to, co dzieje się na scenie, a jednocześnie ustanawiają wyraźną granicę pomiędzy… No właśnie? Pytanie o to, co (kogo?) ta granica oddziela od siebie, jest w spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca problemem wiodącym. Osobność jest pozorna – przekonują twórcy My|Wy, snując swoją opowieść o absurdalnym i absurdalnie umacniającym się z dnia na dzień podzieleniu.

 

koncepcja i dramaturgia: Eryk Makohon
muzyka: Michał Paduch
śpiew: Paulina Dziuba
scenografia, światło: Eryk Makohon
występują: Pamela Bosak, Paulina Dziuba, Monika Godek, Paweł Łyskawa, Angelika Mizińska, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Dominik Więcek
współpraca: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA
organizacja i koordynacja projektu: Agnieszka Skotniczna, Instytut Promocji Kultury Polskiej

  "Przedstawienie Krakowskiego Teatru Tańca jest spektaklem znakomicie skomponowanym, z jednej strony "czystym", niezwykle czytelnym, z drugiej jednak - przepełnionym dwuznacznymi niuansami, alegoriami. "MY|WY" to opowieść niezwykle przewrotna, nieprzewidywalna, ironiczna. Doskonale oddająca charakter mieszkańców dzisiejszego kraju nad Wisłą"
Podzieleni(e), Anna Jagarska, nietak!t nr 1-2/2018 wrzesień 2018

Spektakl powstał w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanego Erykowi Makohonowi w 2017 roku i został laureatem pierwszej edycji THE BEST OFF – konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego.

  16 października 2019 r.
godz. 19.00
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
  Wstęp wolny
po wcześniejszej
rezerwacji
  Rezerwacja
sckm.krakow@gmail.com