Radio Pryzmat

VI Ogólnopolski Festiwal Młodych Alchemia Teatru trwa nabór

A-
A+

VI Ogólnopolski Festiwal Młodych Alchemia Teatru trwa nabór

do 24 września trwa nabór na VI edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Alchemia Teatru

  Hasło tegorocznej edycji jest wielowymiarowym wyzwaniem dla zmierzenia się z cyfryzacją przestrzeni w jakiej funkcjonuje młody twórca. Czy Internet prowadzi do zatracenia oddolnych inicjatyw i pasji? Czy wręcz przeciwnie stanowi on podstawę dla działania nowego pokolenia artystów.
  • Festiwal odbędzie się w dniach 18-20.10.2019
  • Termin nadsyłania zgłoszeń 24.09.2019
  • Ogłoszenie listy zakwalifikowanych zespołów 30.09.2019

Prosimy o przesłanie wypełnionej, karty zgłoszenia, ridera technicznego, minimum 3 zdjęć, oraz rejestracji audiowizualnej spektaklu na adres setlak.sckm@gmail.com

Jesteśmy ciekawi głosu młodego pokolenia w kontekście przemian cybernetycznych społecznych i międzyludzkich jak i w aspekcie samej twórczości artystycznej.

Niewątpliwym jest fakt, że współczesny teatr czepie z najnowszych dziedzin technologicznych, osiągnięć cyfrowych i wirtualnych, a także powstałej dzięki temu nowej dziedziny jaką stały się zapoczątkowane przez grupę Fluxus Intermedia.

Zagłębienie się w refleksje nad sferą wirtualną, jest jedynie pretekstem do szerszej dyskusji o teatrze. Zatem spektakle nie muszą bezpośrednio nawiązywać do tematu wtajemniczenia.

Osadzając nasze myślenie w duchu przemian jakie następują w życiu społecznym i artystycznym chcemy zastanowić się nad ideą działania, pasji, oraz dobrego wykorzystania tego co daje nam nowoczesna technologia, Internet, czy wirtualna rzeczywistość Podczas dyskusji zastanawiać będziemy się nad tematami:

  • Internet – rozszerzanie relacji społecznych, czy zamykanie się na drugiego człowieka, problematyka zbiorowości i braku działania czy szansa dla realizacji pasji i pragnień?
  • Teatr Wirtualny  swoboda wypowiedzi i formy w teatrze off- owym: nowoczesne technologie w teatrze
  • Przemiany w teatrze w kontekście rozwoju sfery wirtualnej: teatr w Internecie, VR theatre, teatr intermedialny, teatr formy
  • Autentyczna wypowiedź sceniczna – o czym chce mówić młody człowiek patrzący przez pryzmat cyfrowego ekranu, w jaki sposób szuka formy dla swojego przesłania
  • Jakich problemów powinien dotykać współczesny teatr OFFowy

Karta zgłoszenia PDF

Regulamin

  Szczegóły
Dominik Setlak
  Scena SCKM
ul. Wietora 15, Kraków
 

Kontakt
tel. 662365813
setlak.sckm@gmail.com